Fischer technológia VACUUM FIT

Nikdy viac boľavé nohy z lyžiarskej obuvi!

Možnosť 100% anatomického prispôsobenie celej lyžiarskej obuvi špeciálne na Vašu nohu. Inovatívna technológia v doposiaľ neprekonateľnej kvalite. S pomocou VACUUM FIT technológie, je lyžiarska obuv zahriata a skelet individuálne prispôsobený špecifickej anatómii nohy používateľa.Prednosti individuálne prispôsobiteľné lyžiarskej obuvi Fischer s technológiou VACUUM FIT:
 • Absolutny komfort vďaka presnému prispôsobeniu anatómii nohy
 • Väčší pôžitok z jazdy a viac bezpečnosti vďaka rýchlejším reakciám lyží: perfektný, presný tvar lyžiarskej obuvi umožňuje ideálny prenos sily na lyže.
 • Lyžiarska obuv je ľahká a preto sa veľmi dobre nosí
 • Vylepšené tlmenie vibrácií ako bežný PU umožňuje kontrolovanější zjazd 
 • Celkovo 22 modelov lyžiarskej obuvi s nastaviteľnou technológiou - preto tu nájde ideálnu lyžiarsku obuvi úplne každý a to pre každú oblasť nasadenia. Z toho sú 4 modely určené pre skialpinistické túry.
 • Modely s technológiou Fischer Vacuum Fit možno formovať niekoľkokrát, pričom by produktové vlastnosti neutrpeli škodu. Je možné ich aj po druhýkrát, alebo po tretíkrát na novo, prispôsobiť anatómii Vašej nohy.
 • Vysoká tepelná prispôsobivosť taktiež pri chladných teplotách
Jednotlivé kroky Fischer technológie Vacuum Fit 
 1. Zahriatie škrupiny v špeciálnej Vacuum Fit peci na 80°C 
 2. Vloženie nohy vo vnútornej topánke do predhriatej škrupiny a následné nasadenie špeciálnej vrstvy Cooling Pad a Compression Pad (na obrázku vyzeráa ako čierna topánka).
 3. A teraz následuje najnapínavejšia časť celého procesu a síce prispôsobenie sa lyžiarskemu postoju VACUUM FIT stanici - "srdcu" celého Boot Fitting konceptu firmy Fischer.
 4. Exyktné nastavenie, ktoré to doposiaľ ešte nebolo, garantuje kombinácia VACUUM FIT stanice a novej vrstvy Compression Pad, ktorej množstvo je v prednej oblasti obuvi možné individuálne stanoviť (2ZONE VACUUM FIT).
 5. A teraz posledný krok: použitie Cooling Pad pre schladenie: Teraz zostane lyžiarska obuv natrvalo v "individuálnom stave".

 6.  

Čo by vás mohlo zaujímať:

Salomon Full Custom Shell
Salomon Full Custom Shell
Perfektne na mieru tvarovaná lyžiarská obuv v priebehu niekoľko minút – to je možné pomocou technológie Salomon Full Custom Shell. Ako vypadá proces tvarovania sa dozviete tu
Atomic Memory Fit
Atomic Memory Fit
Individuálne prispôsobenie lyžiarskej obuvi na tvar nohy je možné vďaka technológií Memory Fit, ktorá spôsobila na trhu s lyžiarskou obuvou skutočnú revolúciu
nach oben