SPORT 2000 Bikefitting:
Tvoj ideálny bicykel

Prehľad

Uverejnené 14.09.2022, čas čítania: 5 minút

Chceš si užiť jazdu na bicykli bez zbytočnej bolesti a vychutnať si maximum svojho výkonu? Potom potrebuješ bikefitting, ktorý zaručí že tvoje kolo bude prispôsobené tvojim telesným rozmerom a „padne ti ako uliate“.

Čo je bikefitting?

Tento pojem zahŕňa všetky opatrenia, ktoré z bicykla a jazdca robí dokonalý celok. Spoločne s expertom na bicykle SPORT 2000 určíte ideálny bicykel, individuálnu polohu sedenia a správne komponenty.

Na čo je bikefitting?

Pri montáži bicykla vám bude bicykel individuálne prispôsobený. Tým sa nielen vyhnete bolestiam a ďalším následkom, ale aj zlepšíš svoj výkon. Stručne povedané, jazda na bicykli je jednoducho zábavnejšia. Bikefitting je vhodný ako pre rekreačných cyklistov, ktorí si chcú jazdu na bicykli užiť, tak aj pre športovcov, ktorí chcú naplno využiť svoj potenciál.

Ako dlho trvá bikefitting?

Bez ohľadu na to, ku ktorému odborníkovi na bicykle SPORT 2000 sa obrátiš, u nás si v tých najlepších rukách. Montáž trvá 80 až 100 minút - dôležité je, aby si bol/a so svojim bicyklom úplne spokojný/á.

Nasledujúce body sú súčasťou každého bikefittingu SPORT 2000:

1. Rozhovor

Ako často jazdíš? Aký intenzívny je tvoj tréning? Aké sú tvoje ciele? Mal/a si niekedy pri jazde bolesti?

2. Meranie

Pomocou modernej technológie ti budú zmerané tri rozhodujúce body. To znamená, že bicykel je možné ideálne prispôsobiť tvojim telesným rozmerom.

3. Výber, nastavenie a preskúšanie

Na základe výsledkov bude vybraný ideálny bicykel, správne nastavené komponenty, ako je sedlo a riadidlá, a po skúšobnej jazde bude skontrolované, či je bicykel naozaj ten pravý.

Čo ďalšie pre teba môže tvoj bike expert urobiť?

Zanalyzovať štýl jazdy

Tvoj bike profík si pozrie, ako sa správaš pri jazde. To mu umožní zistiť, či je potrebné na bicykli vykonať nejaké drobné úpravy.

Namontovať nášľapné pedále

Tým sa sila prenáša ešte priamejšie a predchádza sa možnej bolesti chodidla.

Zmerať sedaciu kosť

Takto nájdeš sedlo, ktoré ti bude najlepšie vyhovovať.

Zanalyzovať pohybový aparát

Odborníci na cyklistiku sú vyškolení v analýze celého pohybového aparátu. Poznajú pohybové sekvencie ľudského tela a vedia, ako by sa mali poprípade optimalizovať.